آزمون TOEFL چیست؟

آزمون TOEFL چیست؟


TOEFL مخفف عبارت Test of english as a foreign language جزء معتبرترین آزمون‌های زبان در جهان است که معیاری برای ارزیابی دانش زبان انگلیسی شما برای مهاجرت تحصیلی و شغلی به کشور‌ها و دانشگاه‌های انگلیسی زبان است. در ایران نیز داشتن مدرک TOEFL، جایگاه شغلی خوبی را برای شما به دنبال دارد. 

نمره تافل از ۰ تا ۱۲۰ و با توجه به هدف و مقصد شما برای قبولی، متفاوت است اما نمره میانگین مناسب بین ۸۵ تا ۹۰ است و اگر قصد تحصیل و کار در رشته‌های پزشکی و حقوق را دارید حداکثر سطح نمره را برای خود در نظر بگیرید؛ همچنین اگر نمره ۱۱۶ به بالا را دریافت کنید دیگر لازم نیست که برای تمدید مدرک TOEFL، دوباره در آزمون آن شرکت کنید.

مدرک TOEFL‌ تا دو سال برای مهاجرت معتبر است.

هزینه آزمون ۲۴۵ دلار است و اگر کمتر از یک هفته به برگزاری آزمون مانده باشد، هزینه بالاتر است؛ همچنین اگر آزمون را لغو کنید یا زمان آن را تغییر دهید باید ۶۰ دلار جریمه بپردازید.

 نحوه ثبت‌نام:


آزمون TOEFL‌ به صورت اینترنتی در سراسر دنیا برگزار می‌شود. برای ثبت‌نام باید به سایت ETS و بخش TOEFL مراجعه کنید، اطلاعات خود و زمان آزمون را مشخص ‌کنید، بعد به مرحله پرداخت هزینه می‌رسید که نیاز به Master Card ،PayPal ،Credit Card و … در ایران دارید؛ اما جای نگرانی نیست! می‌توانید با خدمات نویان‌پی به سادگی هزینه‌های خود را پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه کدی برای شما ارسال می‌شود که برای ورود به جلسه آزمون شماست و باید آن را همراه خود نگه دارید.

 برای آموزش گام به گام ثبت نام در آزمون TOEFL کلیک کنید.