معرفی سرویس YouTube  (یوتیوب)

معرفی سرویس YouTube (یوتیوب)

Youtube بهترین و بزرگترین سایت به اشتراک گذاری ویدیو در دنیاست، که از طریق آن تمامی بیزینس‌ها در هر زمینه‌ای می‌توانند سود و درآمد داشته باشند. امکانات ویدیوها در Youtube شامل: نظر دادن زیر ویدیوها،لایک‏ و دیس لایک، امکان دیدن تعداد بازدید ویدیوها، خواندن نظرات کاربران و... است. در این مقاله به روش کسب درآمد، آموزش ثبت نام در Youtube می‌پردازیم.

نحوه کسب درآمد و میزان درآمد در Youtube

در Youtube دو روش درآمدزایی وجود دارد: ۱ـ مستقیم ۲ـ غیرمستقیم

1ـ درآمد مستقیم به صورتی است که، Youtube مستقیما به حساب شما پول واریز می کند که در این صورت شما به حساب پی‌پال نیاز خواهید داشت. 

مانند نمایش تبلیغات در ویدیو: روش اصلی درآمدزایی از Youtube نمایش تبلیغات در ابتدای ویدیوهای شما و کلیک کردن کاربران بر روی آنهاست که در این روش Youtube در ازای دیده شدن ویدیوهایی که به اشتراک می‌گذارید به شما پول پرداخت می کند. در ابتدا حتما باید ۱۰۰۰ follower (دنبال کننده) به بالا داشته باشید و تعداد بازدید ویدیوهای شما ۴۰۰۰ به بالا باشد که در این صورت درآمد شما آغاز می‌شود و به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید از یک تبلیغ، ۱ الی ۲ دلار به شما تعلق می‌گیرد. مثلا اگر شما ۳ تبلیغ در ویدیو خود قرار دهید، به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید ۴ تا ۸ دلار به شما تعلق می‌گیرد و اگر این عدد به ۱۰۰ هزار بازدید برسد ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار درآمد شما از یک ویدیو خواهد بود. 

۲ـ درآمد غیرمستقیم به  صورتی است که، شما از مشتریان برای انجام تبلیغات و یا فروش محصول، پول دریافت می‌کنید. 

گذاشتن تبلیغات در توضیحات ویدیو: از طریق تبلیغاتی که در توضیحات ویدیو نوشته می‌شوند، می‌توانید درآمد داشته باشید. می‌توانید کسب و کار خود را تبلیغ کنید و محصولات خود را بفروشید یا برای کسب و کار‌های دیگران اس‍پانسر شوید و تبلیغ انجام دهید و از طریق این تبلیغات درآمد خوبی کسب کنید. نسبت درآمد شما به تعداد دنبال کنندگان شما بستگی دارد و هرچه بیش تر باشند پول بیشتری دریافت خواهید کرد و قیمت را خودتان مشخص می‌کنید. شما برای درآمد خوب در این زمینه باید تعداد دنبال کنندگان کانال شما، بالا باشد که لازمه آن ساخت ویدیو با کیفیت بالا است.

 بازدید ویدیوها و افزایش تعداد دنبال کنندگان شما در Youtube بسیار حائز اهمیت است، برای پیشرفت و ارتقا آن می‌توانید از موضوعات زیر استفاده کنید:

تولید ویدیوهای آموزشی در زمینه‌ای که مهارت و تخصص دارید.

 تولید ویدیوهایی به عنوان بهترین‌ها (top ten) در هر زمینه‌ای، از برترین روش‌ها برای تولید محتوا است.

 تولید ویدیو در زمینه بررسی کامل محصولاتی که طرفداران زیادی دارند، برای افراد بسیار جذاب است.

 تولید ویدیو با عنوان گیمر بودن یعنی از بازی کردن خودتان فیلم بگیرید و چالش‌هایی به وجود آورید و در کانال یوتیوب خود قرار دهید.

 تسویه حساب در Youtube

در حال حاضر اگر در ایران زندگی می‌کنید به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانید شخصا از حساب Youtube پول دریافت کنید، یک روش ساده برای دریافت پول این است که به کمک آشنا یا دوستی که در خارج از کشور دارید، ثبت نام Youtube خود را انجام دهید و حساب او را در Youtube وارد کنید که درآمد شما به آن حساب واریز شود و از طریق شرکت نویان‌پی درآمد خود را به ریال دریافت کنید.

 در صورتی که شما بتوانید حساب گوگل ادسنس بسازید و آن را Verify کنید، برداشت درآمد و تبدیل آن به ریال کار ساده‌ای خواهد بود. شرکت نویان در زمینه نقد کردن درآمد ارزی به شما کمک خواهد کرد.

روش دیگر تسویه حساب با Youtube از طریق حساب پی پال است که به دلیل تحریم‌ها امکان ساخت آن برای کسانی که در ایران زندگی می‌کنند، فراهم نیست.

 ثبت نام در Youtube

در حال حاضر به دلیل تحریم بودن ایران شما به کمک، آشنا یا دوستی که در خارج از کشور است، نیاز دارید تا ثبت‌نام اولیه شما را انجام دهد .

 بعد از عضویت در Youtube باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱ـ بعد از اینکه آن شخص مورد نظر در Youtube عضو شد و کانال ساخت، باید شما را به عنوان یکی از مدیران اصلی کانال انتخاب کند و برای این کار کافی است که، ایمیل شما را به عنوان یکی از مدیران ثبت کند، در صورتی که شخص قابل اعتمادی ندارید، جهت مشاوره می‌توانید با همکاران ما در نویان‌پی در تماس باشید. 

۲ـ باید در سرویس گوگل ادسنس عضو شوید که بسیار ساده است، زیرا درآمدی که از Youtube به دست می‌آورید، از طریق گوگل ادسنس پرداخت می‌شود.

۳ـ باید مشخصات حساب بانکی‌تان در حساب Youtube و گوگل ادسنس باهم یکی باشند. اگر شخصی در خارج از کشور برای شما در Youtube حساب باز کرد، باید مشخصات حساب او را داخل گوگل ادسنس ثبت کنید، اطلاعات این دو نباید با هم مغایرت داشته باشند.

برای آموزش نحوه عضویت در Youtube کلیک کنید.