آموزش استفاده از گیفت‌کارت استیم

آموزش استفاده از گیفت‌کارت استیم

اگر از نویان‌پی گیفت‌کارت استیم Steam تهیه کرده‌اید ولی با نحوه استفاده از آن آشنایی ندارید، در این مطلب آموزشی همراه ما باشید تا گیفت‌کارت استیم را با هم بررسی کنیم.

 لازم به ذکر است که برای استفاده از گیفت‌کارت خود بایستی کد دریافتی را در اکانت خود Redeem کنید. به همین منظور قبل از هر اقدامی یک اکانت در استیم نیاز دارید. خدمات استیم از طریق وبسایت، اپلیکیشن‌ ویندوز و گوشی قابل دسترس است. در صورت نداشتن اکانت می‌توانید طبق مراحل زیر اکانت جدید بسازید:

ابتدا وارد سایت https://store.steampowered.com/ شوید و مطابق تصویر روی login کلیک کنید. چنانچه قصد نصب برنامه‌ی آن را دارید روی install Steam کلیک کنید.

 در صفحه‌ی بعد، اگر اکانت دارید مشخصات مربوط به آن را در قسمت sign in وارد کنید و در غیر این صورت برای ساخت اکانت جدید روی join Steam کلیک کنید.

در صفحه‌ی بعد آدرس ایمیل و تکرار آن را وارد کنید. کشور را از منوی کشوری به جز ایران (ترجیحا آمریکا) انتخاب کنید، کشور انتخابی بعد از ثبت نام هم قابل تغییر است ولی دقت داشته باشید ریجن استیم والت شما با توجه به آی پی شما (به جز ایران) ساخته می‌شود، به همین منظور بهتر است با یکدیگر مطابق باشند چون ریجن استیم والت به راحتی قابل تغییر نیست! سپس تیک تایید قوانین استیم را بزنید و روی گزینه continue کلیک کنید.

 بعد از تکمیل اطلاعات خواسته شده، ایمیل تایید برای شما فرستاده می‌شود که باید از طریق لینک موجود در ایمیل، آدرس ایمیل خود را تایید (وریفای) کنید.

بعد از کلیک روی verify my email address و تایید موفق ایمیل، با پیغام زیر رو به رو خواهید شد.

صفحه را ببندید و به صفحه اصلی ثبت نام بازگردید. در این مرحله شما باید نام کاربری (فقط برای ورود و به شما نمایش داده می‌شود، با نامی که روی پروفایل استیم قرار بگیرد متفاوت است)، رمز عبور و تایید رمز عبورتان را وارد کنید. 

با تکمیل این مراحل، اکانت شما با موفقیت ساخته می شود.


آموزش استفاده از گیفت‌کارت استیم

برای استفاده از گیفت‌کارت استیم یا شارژ استیم والت خود مراحل زیر را دنبال کنید.

  نکته: دقت داشته باشید برای استفاده از گیفت‌کارت استیم باید آی پی شما غیر از ایران باشد؛ اگر اولین استفاده ی شما از گیفت‌کارت است، استیم والت شما مطابق با کشور آی پی شما ساخته خواهد شد.

ابتدا از طریق برنامه یا وبسایت استیم https://store.steampowered.com/ ، وارد اکانت خودتان شوید.

 بالای صفحه روی login کلیک کرده و مشخصات خواسته شده را وارد کنید.

 بعد از ورود، مطابق تصویر از منوی کنار نام کاربری‌تان روی Account details کلیک کنید.

در ادامه از متصل بودن vpn خود اطمینان حاصل کنید و بررسی کنید کشور اکانت استیم شما مطابق با آی پی شما باشد. در غیر این صورت برای تغییر کشور روی Update store country کلیک کنید. بعد از کسب اطمینان برای Redeem کردن کد روی +Add funds to your Steam Wallet کلیک کنید.

در ادامه روی Redeem a Steam Gift Card or Wallet Code کلیک کنید.

 کد دریافتی از طریق پنل کاربری در نویان‌پی را مطابق عکس در کادر مربوطه وارد کنید و Continue بزنید. دقت داشته باشید گیفت‌کارت‌های گلوبال قابلیت تبدیل به واحد پول استیم والت شما (به جز کشورهای ترکیه، آرژانتین، برزیل و آفریقا) را دارند.

شارژ اکانت شما با موفقیت انجام شد.

 شارژ اکانت استیم از طریق برنامه آن نیز به همین روشی که بالا توضیح دادیم انجام می‌شود.