هر آنچه که باید راجع به آزمون‌های بین‌المللی زبان بدانید

هر آنچه که باید راجع به آزمون‌های بین‌المللی زبان بدانید

در دنیای امروز زبان الویت بسیار مهمی دارد؛ لذا یادگیری و داشتن مدرک معتبر آن، برای هدف‌های مهم زندگی شما مانند: ترفیع شغلی،‌ مهاجرت کاری و تحصیلی، سفرهای توریستی، ارتباط با انسان‌های دنیا و... بسیار حائز اهمیت است.

 شما بعد از یادگیری زبان دلخواه خود در زمینه گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن، باید در آزمون بین‌المللی شرکت کنید تا مدرک معتبری را دریافت کنید. برای سنجش سطح زبان انگلیسی شما آزمون‌های بین‌المللی متفاوتی با اعتبار جهانی وجود دارند که عبارتند از: IELTS ،TOEFL‌ ،PTE ،GRE ،DUOLINGO ،OET ،IMAT ،GMAT و... که در ادامه به اهمیت، نحوه ثبت‌نام و پرداخت آن‌ها می‌پردازیم.

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL جزء معتبر‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است. این آزمون، معیاری برای ارزیابی زبان انگلیسی شما برای مهاجرت کاری و تحصیلی به دانشگاه‌ها و کشور‌های انگلیسی زبان است؛ همچنین، داشتن این مدرک در ایران جایگاه ویژه‌ای دارد. برای اطلاع بیشتر از زمان‌بندی آزمون و ثبت‌نام در آن کلیک کنید. 

آزمون IELTS

آزمون IELTS یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی است که مدرک آن با نمره‌ی قابل قبول، برای مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور مورد استفاده است. آزمون IELTS در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود. نوع آکادمیک برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز است؛ همچنین، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند فقط مدرک IELTS قابل قبول است.

IELTS indicator 

IELTS indicator، آزمون IELTS در خانه و جایگزین آزمون IELTS Academic‌ است که هفته‌ای یک‌بار برگزار می‌شود و ساختاری مشابه آزمون IELTS حضوری دارد که برای حفظ سلامتی داوطلبان در زمان شیوع کرونا فراهم شده است. اما در حال حاضر تنها نام ۳ دانشگاه Aberystwyth University ،Coventry University و Cranfield University برای پذیرش اعلام شده است.

آزمون IMAT

IMAT، آزمون معتبر زبان انگلیسی است که مدرک آن برای پذیرش شما در کشور ایتالیا، برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی مانند: جراحی، دندان‌پزشکی و... در مقاطع کارشناسی، ارشد، دکتری و بالاتر است. همچنین، یافتن جایگاه شغلی بهتر را برای شما به دنبال دارد. شما پس از انجام مراحل ثبت‌نام و کسب نمره قبولی در این آزمون، ایمیلی را از دانشگاه مورد نظر خود دریافت می‌کنید که تکمیل ثبت‌نام شما به وسیله آن انجام می‌شود.

آزمون Duolingo 


Duolingo آزمون تطبیقی آنلاین زبان انگلیسی است که سطح مهارت زبان انگلیسی شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد؛ همچنین، برای پذیرش شما در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان مورد استفاده است. اهمیت آزمون Duolingo به دلیل مزایا و امکاناتی شامل: امکان برگزاری آن در ایران، هزینه کمتر نسبت به آزمون‌های دیگر، اعلام نتیجه آزمون بعد از ۲ روز و... است. 

آزمون PTE

یکی دیگر از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی است که به صورت آنلاین و اینترنتی توسط موسسه Pearson انگلستان برگزار می‌شود؛ اما امکان برگزاری آن در ایران وجود ندارد و اگر تقاضای شرکت در این آزمون را دارید باید به کشور‌های همسایه سفر کنید. اهمیت آزمون PTE به دلیل آسان‌تر بودن آن نسبت به آزمون‌های دیگر است و برای مهاجرت به کشور‌های استرالیا، نیوزلند و ویزا تحصیلی برخی دانشگاه‌های کشور کانادا مورد استفاده است.

آزمون OET

آزمون بین‌المللی زبان تخصصی علوم پزشکی، برای مهاجرت و کار در کشورهای انگلیسی زبان مانند: انگلیس، استرالیا، نیوزلند و… است. این آزمون به صورت کاغذی برگزار می‌شود و بهترین گزینه برای فعالان رشته‌های علوم پزشکی است. این آزمون سطح زبان تخصصی فارغ‌ التحصیلان پزشکی و توانایی برقراری ارتباط با مراجعه کنندگان را در موقعیت حرفه‌ای می‌سنجد. 

آزمون GRE

‌GRE جزء آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی است که توانایی تحلیل منطق شما را مورد سنجش قرار می‌دهد و در دو نوع General و Subject برگزار می‌شود. آزمون GRE General، رایج‌ترین نوع آن است که مدرک آن مورد پذیرش کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر جهان مانند: ایالات متحده و... در مقاطع ارشد و دکتری است. آزمون GRE Subject در رشته‌های تخصصی مانند: فیزیک، شیمی، ادبیات، ریاضی و... زبان انگلیسی شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

آزمون GMAT

GMAT یک آزمون استاندارد بین‌المللی زبان انگلیسی است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. این آزمون مختص کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی و کاری به کشورهای معتبر انگلیسی زبان، مانند: آمریکا و کانادا را در رشته‌های حسابداری، مدیریت، اقتصاد، MBA و... دارند. این آزمون مهارت‌های شما را در زمینه هندسه، ریاضیات، جبر، زبان و... مورد سنجش قرار می‌دهد.


نویان‌پی خدمات پرداخت و راهنمایی هر آزمون دیگری که مد نظر شما است را به سادگی و با امن نگه داشتن اطلاعات شما، ارائه می‌دهد.