برترین هتل‌های تایلند
۹ هتل برتر تایلند
تیر ۶, ۱۳۹۷

مروری بر سایت فریلنسر

مروری بر سایت فریلنسر

مروری بر سایت فریلنسر

ٰٰسایت Freelancer.com، به عنوان یکی از بزرگ‏‌ترین سایت‏‌های کاریابی آنلاین شناخته می‌شود. در سایت فریلنسر هر فرد می‌تواند در طول یک ماه، بدون پرداخت هیچ هزینه‌‏ای، به تعداد ۸ بار برای پروژه‏‌های موجود در سایت پیشنهاد دهد. همانند دیگر سایت‏‌های کاریابی، سایت فریلنسر هم مشکلاتی را از قبیل پشتیبانی و هزینه‌‏های زیاد دارد. سایت فریلنسر در رتبه‌‏های پایینی در نظر سنجی‏‌های صورت گرفته نسبت به عملکردش قرار گرفته است.

یکی از دلایلی که شاهد افزایش رقبا و سایت‏‌های مشابه فریلنسر در بازار هستیم، این است که سایت فریلنسر توانسته با سیاست‌‏های موجود در ساختار خود، سودآوری بالایی داشته باشد که این سودآوری به دلیل درخواست پرداخت هزینه‏‌های زیاد و بی‌مورد از کاربران سایت می‌‏باشد. بدین صورت که از زمان ثبت نام در سایت، فریلنسر به هر نحوی در تلاش است تا هزینه‌‏ای را از کاربر بگیرد. این هزینه‌‏ها متغیر بوده و شامل موارد متفاوتی مانند گرفتن هزینه برای افزایش رتبه‌‏ی کاربر در سایت و یا دادن مزایایی بی‌ارزش به کاربران می‏‌شود. اگر پروژه‏‌ای را حذف کرده باشید، سایت از شما درخواست هزینه می‌‏کند. اگر پروژه‌‏ای را تحت امکانات سایت از دید موتورهای جست و جو پنهان کرده باشید، باید هزینه‌‏ای را به سایت بدهید.

با وجود این که در همه‌‏ی سایت‌های کاریابی شاهد وجود چنین هزینه‌‏هایی هستیم، ولی سایت فریلنسر وارد مرحله‏‌ی دیگری شده و مدل اقتصادی مخصوص به خود را به وجود آورده است. این سایت بر اساس مدل عضویت کاربران ساخته شده؛ بدین صورت که بر اساس سطح عضویت کاربر، به بهانه‌‏های مختلف، به طور مداوم هزینه‏‌هایی از کاربر گرفته می‌‏شود. استراتژی قیمت گذاری در سایت بسیار پیچیده بوده و هزینه‏‌های زیادی را برای طرفین پروژه در پی دارد.

محیط سایت، جو سختی برای کارجویان و کارفرمایان دارد. در این سایت، یک فرد به عنوان کارجو، باید ۱۰ درصد کارمزد + ۲.۳ درصد از هزینه‏‌ی برداشت شده را در اختیار سایت قرار دهد. به طور مثال، اگر در ماه ۴ هزار دلار درآمد داشته باشید، باید ۴۸۳ دلار کارمزد به سایت بدهید؛ البته تنها در صورتی که فقط یک بار با سایت تسویه حساب کرده باشید. برای کارفرمایان نیز شرایط مشابه‌ای برقرار است. در کل سایت فریلنسر، گران‌ترین و پر هزینه‌‏ترین سایت کاریابی در میان دیگر سایت‌های مشابه، مانند oDesk ،Elance و PeoplePerHour می‏‌باشد.

سایت فریلنسر یک برنامه اقتصادی عالی‏ برای خودش طراحی کرده است، اما کارجویان و کارفرمایان در این سایت در شرایط بسیار سختی قرار می‌گیرند و برای هر کدام از امکانات سایت باید هزینه‌ای را پرداخت نمایند. همچنین انتقادات زیادی به پشتیبانی سایت وارد است؛ در مواقع مراجعه به داوری در مورد پروژه‎ها، اگر اختلافاتی بین کارفرما و کارجو به وجود آمده باشد، نباید انتظار قضاوت‏‌های سریع و عادلانه‌‏ای را از سایت داشت.

اما سایت فریلنسر مزایایی نیز دارد، در این سایت افراد زیادی مشغول به فعالیت هستند و سایت دارای تعداد بالایی کارفرما و کارجو برای به نتیجه رساندن پروژه‏‌ها می‌باشد. در سایت حدود ۱۴ میلیون کاربر و ۷ میلیون پروژه‌‏ی ثبت شده وجود دارد. طراحی و ظاهر سایت بسیار مدرن بوده و از نظر کارایی نیز بسیار کاربر پسند می‏‌باشد. از مزیای دیگر سایت این است که شروع کار در سایت، رایگان بوده و نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه‌‏ای نمی‌‏باشد. همچنین در پرداختی‌‏های صورت گرفته، تا زمانی که پروژه به صورت کامل تحویل داده نشده باشد، امکان برداشت هزینه واریزی وجود ندارد و در واقع این هزینه تا زمان تحویل کامل کار به صورت امانتی در اختیار سایت قرار می‌گیرد.

سایت Freelancer.com، به عنوان یکی از بزرگ‏‌ترین سایت‏‌های کاریابی آنلاین شناخته می‌شود. در سایت فریلنسر هر فرد می‌تواند در طول یک ماه، بدون پرداخت هیچ هزینه‌‏ای، به تعداد ۸ بار برای پروژه‏‌های موجود در سایت پیشنهاد دهد. همانند دیگر سایت‏‌های کاریابی، سایت فریلنسر هم مشکلاتی را از قبیل پشتیبانی و هزینه‌‏های زیاد دارد. سایت فریلنسر در رتبه‌‏های پایینی در نظر سنجی‏‌های صورت گرفته نسبت به عملکردش قرار گرفته است.

دیدگاه ها بسته شده است