تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا
خرداد ۷, ۱۳۹۷
کاربرد ها و مزایای مسترکارت بی نام
خرداد ۲۹, ۱۳۹۷

خانه‌ی وارونه پوکت

خانه‌ی وارونه پوکت

خانه‌ی وارونه (بان‌ تِلانکا)، یکی از شگفت انگيزترين جاذبه‌های استان پوکت در تایلند می‌باشد. خانه‌ای صورتی و سر و ته که انگار یک بچه‌ی غول پیکر بعد از بازی با آن، آن را روی زمین انداخته است!

برای ورود به این خانه، نیاز است از راه پشت بام وارد اتاق زیر شیروانی بان تِلانکا شوید؛ سپس یک راه پله شما را به قسمت اصلی خانه می‌برد. در ابتدا مغز شما سعی می‌کند با اتفاقاتی که اینجا درحال افتادن است ارتباط برقرار کند؛ بله، به طرز تعحب آوری همه چیز به سقف چسبیده است! مغزِتان به آرامی شروع به کنار آمدن با این موضوع می‌کند که شما در واقع دارید روی سقف راه می‌روید! تنها شیٔ‌ای که در جایگاه غلط در خانه قرار دارذ، شمایید. حتی ماهی‌ واقعی در آکواریوم هم سر و ته شنا می‌کند! در اتاق خواب نیز تلویزیونی وارونه وجود دارد که درحال پخش ویدیو کلیپ آهنگ "وارونه" می‌باشد و حتی این ویدیو کلیپ هم سر و ته شده است.

آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق خواب، همگی به زیبایی طراحی شده‌اند. تنها باید یک عکس بیاندازید و دوربین خود را بچرخانید تا زیبایی این خانه را درک کنید. این به تصورات شما بستگی دارد تا جالب‌ترین ژست را برای عکاسی پیدا کنید؛ می‌توانید مانند شخصیت فیلم‌های اِسپایدرمن یا اِسپایدرپیگ از انیمیشن سیمپسون ها باشید، یا مانند روحی که روی سقف میخزد و یا آدم بیچاره‌ای که نسبت به جاذبه زمین نافرمانی می‌کند. در حمام و دستشویی نیز سرگرمی‌ها و ژست‌های خنده‌‌دار بسیاری برای امتحان کردن وجود دارد. سپس می‌توانید شروع به راه رفتن به سمت بالا (پایین!) کنید و از هوای آزاد زیرزمین لذت ببرید.

پشت این خانه، یک سرگرمی دیگر وجود دارد؛ باغ هزارتویی بزرگ و گیج‌کننده که حواس شما را به جالش می‌کشد و با نام "هزارتویی در تایلند" شناخته می‌شود. زمانی که از بالا به این باغ نگاه کنید ساده به نظر می‌آید. مردمی را می‌بینید که درحال تلاش برای یافتن راهشان از نقطه ورود به نقطه خروج هستند؛ اما هنگامی که خودتان در این هزارتو قرار گرفتید، بسیار سخت تر و بزرگتر از آنچه که از بالا دیده‌اید به نظر خواهد رسید.

این خانه زاییده فکر "الکس ریوا" است. پیش‌تر او و همسرش مدیر هتل‌های زنجیره‌ای بودند. بان تِلانکا رويای آن‌ها بود که به حقیقت پیوست. همه وسایلی که در خانه می‌بینید نشانگر علاقه و دقت آن‌ها به جزییات است. پیدا کردن بان تِلانکا بسیار آسان می‌باشد. این خانه بین دو روستای "سیام نیرامیت" و "اوتلت" قرار دارد. همچنین در کنار جاده و جلوی این خانه فلکس واگن قرمزی قرار دارد که سر و ته پارک شده و پیدا کردن خانه را برای توریست‌ها آسان می‌کند. این خانه در آخر هفته‌ها و ایام تعطیل بسیار شلوغ می‌باشد؛ زیرا تمام کودکان ساکن پوکت خواستار بازی کردن در این مکان هستند.

خانه‌ی وارونه (بان‌ تِلانکا)، یکی از شگفت انگیزترین جاذبه‌های استان پوکت در تایلند می‌باشد. خانه‌ای صورتی و سر و ته که انگار یک بچه‌ی غول پیکر بعد از بازی با آن، آن را روی زمین انداخته است!

دیدگاه ها بسته شده است