۷ دلیل برای تحصیل در خارج از کشور

مزایای تحصیل در دانمارک
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷
فنلاند
تحصیل رایگان در اروپا
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷

۷ دلیل برای تحصیل در خارج از کشور

۷ دلیل برای تحصیل در خارج از کشور

۱- سفر به نقاط مختلف دنیا:
یکی از دلایل اصلی برای تحصیل در خارج از کشور، می‌تواند امکان کشف نقاط دیگر دنیا و تجربه‌های جدید باشد. این تجربه‌ها به شما این فرصت را می‌دهد تا بتوانید با فرهنگ‌ها، زبان‌ها و نحوه‌های تدریس جدید آشنا شوید؛ علاوه بر این می‌توانید به کشور‌های همسایه محل تحصیل خود سفر کنید. اگر در انتخاب مقصد خود دچار تردید هستید، کشورهای زیر برای تحصیل بسیار مناسب بوده و پیشنهاد می‌شود:
اسپانیا
ایتالیا
انگلستان
یونان
استرالیا
کانادا

۲- تجربه مواجهه با یک فرهنگ جدید:
مواجهه با فرهنگ و آداب و رسوم جدید همیشه هیجان انگیز می‌باشد؛ البته در بعضی موارد ممکن است این فرهنگ شما را شُک زده کند، اما وقتی که با محصولات، غذا‌ها، زندگی اجتماعی و بسیاری موارد دیگر آشنا شوید، از آن لذت خواهید برد.

۳- پیدا کردن دوست از سراسر دنیا:
به لطف پیشرفت تکنولوژی، ارتباط افراد با یکدیگر بسیار راحت شده است. کافیست تلفن خود را بردارید و با یک تماس صوتی یا تصویری شروع به صحبت کردن با دوستانتان کنید. علاوه بر این، داشتن دوست در نقاط مختلف دنیا به شما انگیزه سفر به آن نقاط را می‌دهد.

۴- تقویت زبان:
ممکن است بسیاری از شما با گوش دادن به موسیقی‌های خارجی و خواندن متن آنها و یا در مدرسه با اصول قواعد و تعدادی لغات محدود یک زبان دیگر مانند انگلیسی آشنا شده باشید؛ اما برای یادگیری یک زبان دوم نیاز به محیط و شرایط خاص می‌باشد که تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند این شرایط را برای شما فراهم کند.

۵- فرصت‌های شغلی:
در هنگام پر کردن رزومه، حتی کوچک‌ترین تجربیات و مهارت‌ها یک امتیاز محسوب می‌شود. بنابراین، شما می‌توانید تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا را به عنوان نقطه عطف رزومه خود در نظر بگیرید. پرطرفدار‌ترین رشته های تحصیلی در خارج از کشور عبارتند از:
رشته IT در آلمان
روانشناسی در هلند
پرستاری در فنلاند

۶- افزایش اعتماد به نفس و تجربه زندگی مستقل:
این تجربه جدید می‌تواند به شما این شانس را بدهد که خود را بهتر بشناسید. البته زندگی در یک مکان جدید به تنهایی و یا حتی با افراد جدید ممکن است لحظات سختی را هم داشته باشد؛ اما این سختی می‌تواند توانایی شما در مدیریت زندگی را به چالش بکشد و این توانایی را در شما بهبود ببخشد.

تحصیل در خارج از محل زندگی خود، همیشه با تجربیات و هیجان‌های جدید همراه است. ۷ دلیل برای تحصیل در خارج از کشور خود را بخوانید:

دیدگاه ها بسته شده است