راهنمای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

سفر به آذربایجان
فروردین ۱۸, ۱۳۹۷
بهترین شهرهای بریتانیا برای دانشجویان
فروردین ۳۱, ۱۳۹۷

راهنمای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

برای تحصیل در استرالیا، شما نیاز به ویزای دانشجویی استرالیا دارید؛ ابتدا باید به دپارتمان اقامت استرالیا نشان دهید که شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی را دارید. این شرایط عبارتند از:

اقامت موقت (GTE)

الزامات مالی

تسلط به زبان انگلیسی

الزامات سلامتی و شخصیت

سپس باید فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را تکمیل نمایید، هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید و شاید در مصاحبه شرکت کنید. در این مقاله تمامی مواردی که نیاز است بدانید، توضیح داده شده است.

اقامت موقت (GTE) چیست؟

اقامت موقت گواهی می کند که درخواست دهنده ویزا قصد دارد به صورت موقت برای تحصیل و یا برای همراهی با یک دانشجو به عنوان همسر یا فرزند، در استرالیا اقامت داشته باشد. تصمیم گیرندگان در دپارتمان اقامت، فاکتورهای زیر را در نظر می گیرند:

شرایط کشور شما

پتانسیل های موجود برای شما در استرالیا

ارزش درس انتخابی شما در آینده

تاریخچه مهاجرتی شما

به منظور مشخص کردن اینکه شما شرایط بالا را دارید یا نه، از شما برای یک مصاحبه در سفارت و یا دفتر کنسولگری استرالیا دعوت به عمل می آید؛ اگرچه ممکن است برای برخی متقاضیان تنها پر کردن فرم درخواست ویزا کافی باشد.

تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا

همه دانشجویان بین المللی برای یک ویزای مشابه درخواست می دهند؛ ویزای دانشجویی 500 Subclass که باید به صورت آنلاین فرم آن را تکمیل کنید. قبل از درخواست ویزا، شما به یک نامه تاییدیه نیاز خواهید داشت. این نامه (COE) در قالب یک کد آنلاین خواهد بود که باید آن را در کادر مربوطه در فرم درخواست آنلاین ویزا وارد کنید. همچنین ممکن است نیاز به پرداخت هزینه درخواست نیز باشد.

شما می توانید مقطع تحصیلی خود را در استرالیا به مقطع بالاتری تغییر دهید؛ ولی در صورت تغییر مقطع تحصیلی به مقطع پایین تر، نیاز به درخواست ویزای جدیدی دارید. (مگر اینکه مقطع خود را از دکترا به ارشد تغییر داده باشید.)

موارد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی استرالیا

در تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزا، شما نیاز به ارائه مدارکی برای اثبات موارد زیر خواهید داشت.

تملک مالی:

مدارکی از سرمایه کافی برای پوشش شهریه، هزینه سفر و زندگی. از ماه فوریه ۲۰۱۸، سرمایه ای که شما برای پرداخت هزینه های زندگی نیاز دارید (جدا از هزینه تحصیل و مسافرت) حدود ۲۰۲۹۰ دلار استرالیا (۱۵۶۰۰ دلار آمریکا) برای یک سال است. اگر شما برای فرد وابسته مثل همسر و یا فرزند اقدام می کنید، برای آنها نیز نیاز به اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه زندگی و همچنین هزینه تحصیل در مدرسه را دارید. همچنین می توانید مدارکی دال بر اینکه همسر و یا پدر و مادر شما مشتاق به حمایت مالی از شما می باشند و درآمد آنها در سال حداقل ۶۰ هزار دلار استرالیا می باشد را ارائه کنید.

مهارت کافی در زبان انگلیسی:

در صورتی که شما از یک کشور غیر انگلیسی زبان اقدام می کنید و یا حداقل ۵ سال در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل نکرده اید، نیاز به اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز را خواهید داشت. دپارتمان اقامت استرالیا لیستی از آزمونهای مورد قبول را در سایت خود گذاشته است. این آزمون ها شامل آزمون های IELTS ،TOFEL ،PTE ،CAE و iBT هستند. نمره مورد نیاز بسته به شرایط مختلف متغیر است.

شرایط سلامت جسمانی:

ممکن است از بعضی از دانشجویان چکآپ های پزشکی برای اثبات وضعیت سلامت آنها خواسته شود (این حالت بیشتر برای افرادی که می خواهند در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری تحصیل کنند اتفاق می‌افتد)؛ در چنین شرایطی شما باید به پزشک مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا مراجعه نمایید.

تمامی دانشجویان ملزم به تهیه بیمه سلامت دانشجویان بین المللی می باشند. شما می تونید این بیمه را از دانشگاه و یا به صورت مستفیم از ۵ منبع مورد تایید دریافت کنید: Australian Health Management, BUPA Australia, Medibank Private, Allianz Global Assistance and nib OSHC. هزینه این بیمه ها با توجه به شرکت بیمه و مدت زمانی که شما خود را بیمه می‌کنید می تواند متفاوت باشد.

شرایط رفتاری و شخصیتی مورد نیاز:

متقاضیان ویزای دانشجویی استرالیا باید متعهد شوند که رفتار مناسبی در کشور استرالیا داشته باشند که این شامل بررسی سابقه قضایی فرد می شود تا مطمئن شوند شما سوء پیشینه نداشته باشید. شما همچنین نیاز به دریافت یک گواهی عدم سوء پیشینه خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی استرالیا

وبسایت دپارتمان اقامت استرالیا لیستی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا دانشجویی را اعلام کرده است:

۱- فرم تکمیل شده درخواست ویزای دانشجویی استرالیا (157A)

۲- پرداخت هزینه ویزا (در حال حاضر، در اکثر موارد ۵۶۰ دلار استرالیا می باشد)

۳- کپی صفحه بیوگرافی گذرنامه (از برخی از دانش آموزان ممکن است خواسته شود که به صورت فیزیکی پاسپورت خود را ارائه دهند.)

۴- نامه پذیرش

۵- مدارک داشتن سرمایه کافی

۶- مدارک بیمه سلامت

۷- نتایج آزمون های مورد نیاز برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی

۸- گواهی عدم سوء پیشینه

۹- چهار عکس در اندازه عکس پاسپورت

بعد از تهیه و اسکن مدارک خود، شما باید یک حساب کاربری درست کتید و درخواست خود را ارسال نمایید. بیشتر درخواست های ویزا حدود ۴ هفته طول می کشند.

استفاده از ویزای دانشجویی

شما می توانید با استفاده از ویزای دانشجویی خود تا ۹۰ روز قبل از شروع واحد های درسی وارد استرالیا شوید. همچنین به مدت ۷ روز پس از ورود به استرالیا، باید آدرس محل سکونت خود را به دانشگاه خود اطلاع دهید. در صورت تغییر آدرس نیز باید ظرف مدت ۷ روز آنها را از این تغییر مطلع سازید.

با داشتن ویزای دانشجویی قادر خواهید بود تا ۲۰ ساعت در هفته در طول مدت تحصیل و به صورت تمام وقت در ایام تعطیل کار کنید. ویزا به صورت خودکار به عنوان مجوز کار در نظر گرفته می شود. البته شما تا شروع دوره تحصیلی اجازه کار ندارید و همچنین نباید برای تامین خود و خانواده خود در استرالیا به کار تکیه کنید.

اگر در حال تحصیل در مقطع ارشد و یا دکترا به عنوان محقق هستید، هیچ محدودیت کاری برای شما وجود ندارد. در نظر داشته باشید کارهای مرتبط با رشته تحصیلی شما شامل محدودیت نمی شوند. انجام کارهای داوطلبانه و بدون دستمزد نیز، اگر کاملاٌ داوطلبانه باشند، شامل محدودیت ۴۰ ساعت نمی‌شوند.

زمانی که دارای ویزای دانشجویی هستید، باید وظایف خاصی را انجام دهید: باید در یک دوره CRICOS ثبت نام کنید، به طور مرتب در کلاس های آن شرکت کنید و در آن دوره پیشرفت داشته باشید. همچنین شرایط ویزای خاصی برای شما و وابستگان شما وجود دارد که نقض شرایط آن ممکن است منجر به لغو ویزا شود.

برای تحصیل در استرالیا، شما نیاز به ویزای دانشجویی استرالیا دارید؛ ابتدا باید به دپارتمان اقامت استرالیا نشان دهید که شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی را دارید. این شرایط عبارتند از:

دیدگاه ها بسته شده است