برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۸
فروردین ۱۵, ۱۳۹۷
راهنمای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷

سفر به آذربایجان

چرا آذربایجان؟

آذربایجان یک کشور سکولار است که آزادی مذهبی را برای شما تضمین می کند و با وجود تنش هایی که بر سر یک سری مناطق با ارمنستان دارد، کشوری بسیار امن می باشد و مردمان آن بسیار علاقه مند به توریست ها هستند. زبان مردم آذربایجان بیشتر شبیه به ترکی است اما به دلیل تاثیر شوروی سابق، بسیاری از مردم هنوز به زبان روسی صحبت می کنند. در این کشور از بلند ترین کوه ها تا داغ ترین صحرا ها و همچنین از سرسبز ترین مراتع تا خشک ترین آن ها یافت می شود.

معماری، مد، مردم و غذا های آذربایجان، ترکیبی از شرق و غرب است. بسیاری از مردم تنوع فرهنگی که در آذربایجان وجود دارد را با کشور بوسنی مقایسه می کنند؛ اما در واقع می توان گفت که این گوناگونی و تنوع فرهنگی، ترکیبی از فارسی، عربی و ترکی همراه با میراثی از شوروی است که در هیچ جای دیگر جهان نمی توان آن را یافت.

وجود دریای خزر و صنعت نفت این کشور را به یکی از کشور های غنی و ثروتمند تبدیل کرده به طوری که تاثیر آن را می توان در تمام باکو مشاهده کرد.

چطور به آذربایجان برویم؟

پرواز های بین المللی زیادی به فرودگاه حیدر علی اف باکو وجود دارد، شما همچنین میتوانید به طور زمینی از سمت گرجستان و از مرز "ماتسیمی" به این کشور وارد شوید. البته مرزهای دیگری هم وجود دارد که از سمت جنوب شرقی تفلیس وارد آذربایجان شود. شما همچنین می توانید با قطار از تفلیس و عبور از روسیه به مرز آذربایجان برسید؛ اما مرز این قسمت به دلیل ناآرامی های نظامی و مدنی در ولایت های داغان و چچن توصیه نمی شود. گفتنی است که مرز با ارمنستان هم بسته است.

برای سفرها و ترانزیت های داخلی نیز وسایل نقلیه عمومی مانند مارشروتکی (ون) و اتوبوس هایی با برنامه منظم تدارک دیده شده است. البته اجاره ماشین با راننده و بدون آن هم به راحتی امکان پذیر است.

کجا اقامت کنیم؟

برای افرادی با بودجه ی محدود شاید بتوان هتل های محدودی را در باکو نام برد که در این میان می توان به Baku Old City Hostel اشاره کرد که نظر های مثبت زیادی در مورد آن وجود دارد؛ اما اگر قصد رفتن به مهمانسرا را داشته باشید، گزینه ها بسیاری در پیش روی شماست که به بودجه شما نزدیکتر باشد (حدود 30 یورو به ازای هر شب).

اگر شما نیز قصد سفر به کشور زیبای آذربایجان را دارید، می توانید به منظور انجام خرید ها و پرداحت های خود از فروشگاه های آذربایجان از مستر کارت های نویان پی استفاده نمایید.

چرا آذربایجان؟ آذربایجان یک کشور سکولار است که آزادی مذهبی را برای شما تضمین می کند و با وجود تنش هایی که بر سر یک سری مناطق با ارمنستان دارد، کشوری بسیار امن می باشد و مردمان آن بسیار علاقه مند به توریست ها هستند.

دیدگاه ها بسته شده است