برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۸

اتریوم در برابر مونرو!
اسفند ۱۹, ۱۳۹۶
سفر به آذربایجان
فروردین ۱۸, ۱۳۹۷

برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۸

آیا قصد تحصیل در کانادا را دارید؟ در این صورت از ۱۰ دانشگاه برتر کانادا شروع کنید. این مقاله صرفا جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با دانشگاه های برتر کانادا است. در این میان ۲۶ دانشگاه کانادا از جمله بهترین های جهان اند که از این تعداد، چهار دانشگاه آن از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی هستند.

۱- دانشگاه تورنتو:

دانشگاه تورنتو بار دیگر در رقابت با دانشگاه مک گیل، رتبه اول را به عنوان بهترین دانشگاه کانادا از آن خود کرد . این در حالیست که این دانشگاه در سال جاری رتبه ۳۱ جهانی را به خود اختصاص داده است. دانشگاه تورنتو که در سال 1827 تاسیس شده، حدود ۸۸۷۰۰ دانشجو در سه دانشکده خود در شهر تورنتو دارد و در زمینه نوآوریهای تحقیقاتی، مانند کشف انسولین و سلول های بنیادی، مشهور است.

۲- دانشگاه مک گیل:

دانشگاه مک گیل که در سال ۲۰۱۸ دارای رتبه ۳۲ جهانی بود در سال ۱۸۲۱ بنیان گذاری شده و هم اکنون در حدود ۴۰۵۰۰ دانشجو دارد که ۲۵ درصد آنها دانشجویان بین الملل هستند. این دانشگاه در مونترال واقع شده و دارای بیشترین تعداد بورسیه رودس (۱۴۲) و بیشترین برندگان جایزه نوبل (۱۲) در میان دانشگاه های کانادا است.

۳- دانشگاه بریتیش کلمبیا:

دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال جاری با شش پله نزول در جایگاه ۵۱ جهان قرار گرفته است اما با این وجود هنوز سومین دانشگاه برتر کانادا است. این دانشگاه در ونکوور و کلونا در بریتیش کلمبیا واقع شده است و حدود ۶۲۹۰۰ دانشجو دارد، که از این میان ۱۴۴۳۴ دانشجوی آن از ۱۶۲ کشور دنیا مشغول تحصیل در این دانشگاه هستند.

۴- دانشگاه آلبرتا:

دانشگاه البرتا با ۴ پله صعود مشترکا با دانشگاه کره جنوبی در رتبه ۹۰ جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ تاسیس شد و به طور عمده در شهر ادمونتون واقع شده است. این دانشگاه ۳۷۸۳۰ دانشجو از ۱۴۳ کشور دنیا دارد.

۵- دانشگاه de Montréal:

دانشگاه de Montréal با رتبه ۱۳۰ جهانی، برترین دانشگاه فرانسوی زبان کانادا است و یکی از ۱۰ کارفرمای برتر در منطقه مونترال به شمار می رود. این دانشگاه در سال ۱۸۷۸ تاسیس شد و امروزه یکی از فعالترین دانشگاه های کانادا است ، به طوری که درآمد حاصل از تحقیقات آن به بیش از نیم میلیارد دلار می رسد.

۶- دانشگاه McMaster:

دانشگاه McMaster، با ۹ پله صعود به جایگاه ۱۴۰ جهانی رسیده است. این دانشگاه که در سال ۱۸۸۷ در تورنتو تاسیس شد، در سال ۱۹۳۰ به همیلتون انتاریو نقل مکان کرد. McMaster دارای ۷۰ مرکز تحقیقات و دانشکده است، که بیشترین شهرت آن مربوط به دانشکده پزشکی آن می باشد.

۷- دانشگاه Watherloo:

دانشگاه Watherloo که در انتاریو واقع شده است امسال در جایگاه ۱۵۲ جهان قرار گرفته است و یکی از جوان ترین دانشگاه های برتر کانادا محسوب می شود. این دانشگاه در سال ۱۹۵۷ تاسیس شده و هم اکنون دارای ۳۶۶۷۰ دانشجو می باشد که ۳۷ درصد دانشجویان مقطع کارشناسی آن بین المللی هستند.

۸- دانشگاه Western University:

دانشگاه Western University که در لندن انتاریو واقع شده است، مشترکا با دانشگاه Antwerp بلژیک در رتبه ۲۱۰ جهان قرار دارد. این دانشگاه با نام پیشین Western Ontario در سال ۱۸۷۸ تاسیس شد و در حال حاضر حدود ۲۸۰۰۰ دانشجو دارد.

۹- دانشگاه Calgary:

دانشگاه Calgary در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۲۱۷ جهانی قرار گرفت که با وجود نزول رتبه در سال گذشته، هم چنان جزء ۱۰ دانشگاه برتر کانادا محسوب می شود. این دانشگاه در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده است و دارای پنج شعبه دانشگاهی می باشد، که یکی از آنها در قطر قرار دارد و محل تولد اختراعات برجسته ای چون Neurochip است.

۱۰- دانشگاه Queen's University:

دانشگاه Queen's University در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۲۲۴ جهانی قرار گرفت و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در سال ۱۸۴۱ تاسیس شد. امروز، Queen's University حدود ۲۲۴۶۱ دانشجو دارد، که ۱۰ درصد آنها بین المللی هستند.


سایر دانشگاه های برتر کانادا:

Simon Fraser University

Dalhousie University

University of Ottawa

University of Victoria

Laval University

Concordia University

York University

University of Saskatchewan

University of Guelph

Université du Québec

University of Manitoba

Université de Sherbrooke

Carleton University

University of Windsor

Memorial University of Newfoundland

Ryerson University

آیا قصد تحصیل در کانادا را دارید؟ در این صورت از ۱۰ دانشگاه برتر کانادا شروع کنید. این مقاله صرفا جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با دانشگاه های برتر کانادا است. در این میان ۲۶ دانشگاه کانادا از جمله بهترین های جهان اند که از این تعداد، چهار دانشگاه آن از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی هستند.

دیدگاه ها بسته شده است