چه اتفاقی برای فورک های بیت کوین در سال ۲۰۱۸ خواهد افتاد؟

مصرف فوق العاده انرژی توسط بیت کوین و بلاک چین
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶
اتریوم در برابر مونرو!
اسفند ۱۹, ۱۳۹۶

چه اتفاقی برای فورک های بیت کوین در سال ۲۰۱۸ خواهد افتاد؟

در سال 2017 بلاک چین بیت کوین چندین فورک را تجربه کرد. سازندگان آنها می خواستند مشکلات بیت کوین را که شامل معاملات گران و آهسته بود، به وسیله ایجاد ارزهای رمزپایه پیچیده تر حل کنند. برخی از آنها، مانند Bitcoin Cash، توانستند تا حدودی توجه جامعه ارزهای رمز پایه را به خود جلب کنند. با این حال، سال 2018 نشان داد که بیت کوین با مشکلاتش برخورد بهتری دارد.

مزیت اصلی Bitcoin Cash که در اگوست 2017 راه اندازی شد، نسبت به بیت کوین، معاملات ارزان تر آن بود. در ماه دسامبر، هزینه معاملات بیت کوین (فی) به 34 دلار افزایش یافت اما در اوایل امسال 40 برابر کمتر از قبل شد. سایر فورک های بلاک چین مانند بیت کوین گلد و بیت کوین دایموند نیز هیچ نتیجه قابل توجهی را نشان ندادند.

در حال حاضر بیت کوین بر دیگر آلت کوین ها پیشی گرفته است و 40% از کل بازار ارزهای رمز پایه به بیت کوین اختصاص یافته است. اگر بیت کوین همچنان بتواند مشکلات خود را با موفقیت حل کند دیگر نیازی به فورک جدیدی نخواهد بود.

اما سوال اینجاست که با این وجود، آیا هنوز به فورک های پیشین بیت کوین نیازی هست؟

در سال ۲۰۱۷ بلاک چین بیت کوین چندین فورک را تجربه کرد. سازندگان آنها می خواستند مشکلات بیت کوین را که شامل معاملات گران و آهسته بود،

دیدگاه ها بسته شده است