مهاجرت تحصیلی به فرانسه
اسفند ۵, ۱۳۹۶
کمیسیون مجانی!
اسفند ۶, ۱۳۹۶

پیش بینی روند قیمت ها

هنگامی که صحبت از پیش بینی در بازار سرمایه داری به میان می آید معمولا از دو اصطلاح " بازار خرسی" و یا "بازار گاوی" استفاده های زیادی می شود و تحلیل گران با استفاده از این اصطلاحات بازار را مورد تفسیر قرار می دهند.

در توضیح باید گفت که مفسران اقتصادی زمانی از اصطلاح بازار خرسی استفاده می کنند که بازار روند نزولی پیدا کرده باشد و عرضه بر تقاضا پیشه گرفته باشد، البته این اصطلاح را باید برای مدت طولانی مد نظر داشت و با یک روز یا یک هفته نزول قیمت نمی توان بازار را به بازار خرسی تعبیر کرد.

در مقابل بازار خرسی بازار " گاوی" قرار دارد. زمانی که بازار روند صعودی داشته باشد و میل و رغبت برای سرمایه گذاری زیاد شود بازار را گاوی تعبیر میکنند. در مورد علت استفاده از دو حیوان در پیش بینی بازار تفاسیر زیادی وجود دارد که یکی از آن ها به نحوه مبارزه این دو حیوان اشاره می کند ( بالا بودن شاخ گاو و پایین بودن پنجه خرس در هنگام حمله).

طبق آخرین پیش بینی و تحلیل های تکنیکالی که در 20 فوریه 2018 برروی بازار ارز های رمز پایه انجام شد، پیش بینی شد که بیت کوین در روز های آتی وارد قسمت "بازار گاوی" خود خواهد شد. بنابر این پیش بینی ها زمانی که بیت کوین مرز قیمتی 12.200 دلاری را بشکند، وارد روند صعودی شده و روز به روز بر ارزش آن افزوده می شود.

هنگامی که صحبت از پیش بینی در بازار سرمایه داری به میان می آید معمولا از دو اصطلاح ” بازار خرسی” و یا “بازار گاوی” استفاده های زیادی می¬شود و تحلیل گران با استفاده از این اصطلاحات بازار را مورد تفسیر قرار می دهند.

دیدگاه ها بسته شده است