حفره امنیتی کشف شده در کیف پول های سخت افزاری لجر
بهمن ۲۰, ۱۳۹۶
مهاجرت تحصیلی به فرانسه
اسفند ۵, ۱۳۹۶

یک سفر خاص و متفاوت با Blockchain!

طرفداران ارز های رمزپایه با کلمه بلاک چین به خوبی آشنا هستند، در واقع باید گفت بلاکچین نوعی فناوری است که نه فقط بیت کوین و کلیه ارزهای دیجیتال را در بر میگیرد بلکه مانند یک دفتر ثبت اسناد میتواند اطلاعات بیشماری را در خود ثبت کند، در واقع بلاک چین زنجیره ای ازبلاک ها است که با پلت فورم خاصی اطلاعات در آن ذخیره می شود، مثلا در مورد تراکنش های ارزی دیجیتال، مبلغ انتقال، اطلاعات مبدا و مقصد در بلاک ها ذخیره میشود. حال شاید از خود بپرسید که این فناوری چگونه روش سفر کردن را میتواند تغییر دهد؟

Ilya Orlov که یکی از بنیانگذاران TravelChain می باشد این ابزار را  مبادله غیر متمرکز اطلاعات جهت صنعت گردشگری معرفی کرده است. Orlov معتقد است که بلاک چین یک فرصت شگفت انگیز برای دوست داران سفر و همچنین صاحبان کسب و کار این صنعت است.

این امرباعث میشود تا مسافران بتوانند علاوه بر لذت در سفر با در اختیار گذاشتن تجربیات سفر خود  با بقیه به صورت مستقیم کسب درآمد کنند.

سیستم هایی که از بلک چین طبعیت می کنند با پلت فرم های خاصی اجرا می شوند، این پلت فرم ها می توانند به صورت standard و یا Graphene-based باشند، تفاوت عمده این دو در این است که پلت فرم Graphene-based  این امکان را به کاربران می دهد تا در کنار امنیت پیشرفته هرکاربر بتواند اطلاعات را درون سیستم وارد کند.

پلت فرم مورد استفاده در تراول چین از نوع Graphene-based Blockchain بوده که این امر به شرکت ها و آژانس های مسافرتی اجازه ادغام اطلاعات در سیستم های خود را می دهد.

شاید توضیحات داده شده شما را بیشتر به یاد ویکدیپدیا بیاندازد، درست است هر دو مانند یک بایگانی اطلاعات عمل می کنند اما با تحلیل های دقیق تر میتوان فهمید که این دو با هم بسیار متفاوتند، از جمله این تفاوت ها می توان به این اشاره کرد که صاحبان اصلی اطلاعات در بلاک چین کاربران هستند و اطلاعات برای همیشه ذخیره می مانند اما در ویکیپدیا مدیران هر زمان که تصمیم بگیرند می توانند هرمقاله و یا اطلاعاتی را پاک کنند.

طریقه کار Travelchain مسلما هر شخصی که با کامپیوتر و گوگل کمی آشنایی داشته باشد قبل از اینکه راهی سفر شود مقصد خود را در اینترنت جستجو می کند و از  ویدیو ها، کامنت ها و بسیاری اطلاعاتی که مردم به صورت مجانی در بلاگ و سایت ها قرار دادند استفاده می کند، ایده اصلی تراول چین جهت اصلاح همین موارد به وجود آمده است تا تنها کسانی که از مسافرت بقیه سود می برند آژانس های مسافرتی نباشند.

روش کار به این صورت است که تراول چین اقدام به تولید پروفایل هایی به نام "پاسپورت"  برای کاربران کرده و در ازای بیان تجربیات سفر به آن ها Token ( رمزهای خاصی) را اهدا می کند. اما سوال اصلی این است که خریدار اصلی این اطلاعات کیست وبه چه صورت از آن استفاده می شود؟

در جواب باید گفت مشتریان اولیه این اطلاعات آژانس های مسافرتی هستند، این شرکت ها با خرید، Token ها از مسافران در تجربیات آن ها سهیم شده و مسلم است که این امر رقابتی در بین آژانس ها نیز ایجاد می کند تا بتواند بانک اطلاعاتی خود را کامل کند.

این ایده هر روزدرحال بروز رسانی و ارتقا است و صاحبان آن در حال انجام توافق  با سازمان ها و ارگان های بین المللی گردشگری جهت ارتقای کیفیت آن می باشند.

طرفداران ارز های رمزپایه با کلمه بلاک چین به خوبی آشنا هستند، در واقع باید گفت بلاکچین نوعی فناوری است که نه فقط بیت کوین و کلیه ارزهای دیجیتال را در بر میگیرد بلکه مانند یک دفتر ثبت اسناد میتواند

دیدگاه ها بسته شده است