چرا اتریوم پایدارترین ارز رمزپایه به شمار می رود؟
بهمن ۱۶, ۱۳۹۶
ارز های خود را نفروشید!
بهمن ۱۸, ۱۳۹۶

پی پال چیست؟

پی پال یک از سریعترین و مطمئن ترین راه های پرداخت و انتقال پول در اینترنت و نامی آشنا برای کسانی است که پرداخت های آنلاین ارزی انجام می دهند.

به بیان دیگر پی پال به کاربران اجازه ایجاد حساب های مجازی و یا الکترونیکی را می دهد که با استفاده از این اکانت ها نقل و انتقال پول، خرید و فروش کالا در سایت های مانند eBay و یا خرید از سایت های خدماتی مانند سایت هایی که خدمات دامنه و میزبانی سایت و غیره را انجام می دهند کرد و انتقال یا دریافت وجه را از طریق پی پال در شبکه اینترنت انجام داد.

در این مقاله قصد داریم به تاریخچه پی پال و چگونگی شکل گیری آن، کارایی و سپس مزایا و معایب آن بپردازیم.

پس چنانچه شما هم تاکنون با پی پال آشنایی نداشته اید و یا به دنبال کامل کردن اطلاعات خود می باشید، مطالب زیر را دنبال کنید.
ساخت کیف پول-بلاکچین-نویان پی
پیتر تیل و مکس لوچین، بنیانگذاران پی پال در سال 1998 با نام اولیه Confinity در ایالت کالیفرنیای آمریکا بودند. در سال 1999 ، Confinity با کمپانی X.com ایلان ماسک ادغام شد و به پی پال تغییر نام داد. هدف اصلی به وجود آمدن پی پال ایجاد واحد پولی بین المللی خارج از کنترل دولت آمریکا بود. در ابتدای تأسیس پی پال به دلیل نا آشنایی اکثریت مردم و تازگی پا به عرصه گذاشتن آن، هکرها و افراد سودجویی که نیاز به پولشویی داشتند از پی پال استفاده کردند که همین امر باعث ممنوعیت آن در برخی از ایالت های آمریکا گردید.

با گذشت زمان پی پال به دلیل آسان و امن بودن مورد استقبال خریداران فروشندگان قرار گرفت و فروشندگان بیشتری به دریافت درگاه پی پال روی آوردند.

با توجه به گسترده شدن پی پال، در سال 2002 مدیران eBay به این نتیجه رسیدند تا تسهیلاتی جهت استفاده از سرویس پی پال برای مشتریان خود فراهم آورند که همین امر سبب رشد سریع کاربران پی پال شد.

eBay به عنوان بزرگترین سایت حراجی دنیا در همان سال 2002 با خریدن مقدار قابل توجهی از سهام پی پال به ارزش ۱٫۵ بیلیون دلار آن را به مالکیت خود درآورد، ازین رو کاربران می توانستند با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید نمایند زیرا در صورت عدم رضایت هر یک از طرفین خریدار و فروشنده بازگشت پول به راحتی امکان پذیر بود و eBayبه صورت مستقیم بر این امر نظارت داشت.
ساخت کیف پول-بلاکچین-نویان پی
  • در سال 2005، پی پال Verisign که یک سیستم پرداخت الکترونیک می باشد را خرید
  • درسال 2007، پی پال همکاریش را با مسترکارت آغاز کرد، به طوری که هم امنیت پرداخت های خود را افزایش داد و هم قابلیت استفاده از کارت های فیزیکی برای کاربران فراهم شد.
  • در سال 2010، پی پال بیش از 100 میلیون کاربر فعال در 25 کشور جهان داشت.
  • در سال 2011، تمرکز خود را بر روی پرداخت های آفلاین قرار داد و با Discover Card شروع به همکاری نمود، بدیت ترتیب کاربران پی پال قادر به پرداخت وجه در 7 میلیون فروشگاهی که Discover Card را می پذیرند می باشند.
  • در سال 2014، eBay از PayPal جدا شد.
  • در سال 2015، پی پال شرکت Xoom را که 3.1 میلیون کاربر فعال داشت راخریداری کرد. در همین سال PayPal شبکه ی انتقال پولی را معرفی نمود که تنها با استفاده از یک لینک، فرد می تواند درخواست وجه نماید. این فناوری که از طریق پیامک و تلفن همراه نیز قابل استفاده است سبب شد تا کاربران فعال PayPal به 170 میلیون نفر برسند.
ساخت کیف پول-بلاکچین-نویان پی
لازم به ذکر است استفاده از پی پال برای افراد ساکن ایدان اعم از ایرانی و غیرایرانی، بر اساس قوانین تحریمی که علیه ایران وجود دارد ممنوع است.

قابل ذکر است در سال 1394 شرکت پی پال جریمه 7 میلیون دلاری را به دلیل نقض تحریم ها علیه ایران و چند کشور دیگر متحمل شد.

مطالب بیشتر در زمینه خدمات پی پال، چگونگی افتتاح حساب پی پال در ایران، خطرات و مزایا و معایب استفاده از پی پال در ایران را در پست های بعدی دنبال کنید.

پی پال یک از سریعترین و مطمئن ترین راه های پرداخت و انتقال پول در اینترنت و نامی آشنا برای کسانی است که پرداخت های آنلاین ارزی انجام می دهند.

دیدگاه ها بسته شده است